Få hvilepuls med Hasselgård
Onsdag 25. oktober kan du senke skuldrene og få hvilepuls når Jostein Hasselgård synger i den vakre Olavskirken på Modum Bad.
Les merKildehuset og Institutt for Sjelesorg kan leies til samlinger, kurs, fagdag og seminarer av ulik størrelse. Det kan leies både med eller uten faglig program. Vi kan skreddersy et faglig opplegg tilpasset din virksomhets ønsker og behov. Vi har gode parkeringsmuligheter og flere ladestasjoner for el-biler.
Dersom du ønsker å leie lokaler for dåp og konfirmasjon, ta kontakt for mer informasjon.
Teknisk utstyr:
Tilgjengelig teknisk utstyr:
Vi kan tilby fullpensjon, frisk frukt, kaffe og kaker.
Kildehuset har 15 rom fordelt på to etasjer, alle med eget bad, garderobeskap, lenestoler og vannkoker.
Rommene er fordelt på to etasjer. Tilpasset rom i 1.etg. for bevegelseshemmet.
Ved større arrangementer har Modum Bad flere overnattingstilbud på området.
24 overnattingsrom, 10 dobbeltrom og 14 enkeltrom i hovedhuset
Mulighet for 10 – 12 personer å overnatte i nærliggende hus.
I nybygget har vi 15 delikate rom med lekre bad, syv dobbeltrom og åtte enkeltrom. Her er også et rom for bevegelseshemmede. Enkelte av rommene i første etasje har utgang til en uteplass. Her kan man sitte i fred og ro og nyte de flotte omgivelsene som omgir Institutt for Sjelesorg.
I den opprinnelige delen av hovedhuset har vi seks koselige enkeltrom som mange foretrekker å bo i. De har et litt eldre preg, men er intime og hyggelige og er de rommene som ligger nærmest stuene og matsalen. Rommene, som ligger i annen etasje, har vask på rommet og dusj/toalett på gangen.
I det som tidligere var Gordon Johnsens bolig, har vi tre store, flotte dobbeltrom med bad og toalett.
Anneks: I tillegg til rommene, har vi en koselig hytte som ligger ca 100 m unna hovedhuset og som jevnlig benyttes til overnatting. Den egner seg godt for familier, og mang en familie har gjennom årene bodd i den og hatt stor glede av å være på «hyttetur».
Bolig: Vi har også en enebolig på området som kan være et godt alternativ for en gruppe som ønsker å ha noen dager sammen. Her har man tilgang til egen stue og kjøkken.
Bygget i 2014
Kapasitet:
Undervisning: 120 personer
Overnattingsrom: 15
Bygget i 1975 og 2018
Kapasitet:
Amfi: 50 personer
Overnattingsrom: 24
Onsdag 25. oktober kan du senke skuldrene og få hvilepuls når Jostein Hasselgård synger i den vakre Olavskirken på Modum Bad.
Les merForfatter- og musikerlegende Levi Henriksen entrer 28. september Festsalen på Modum Bad med musikalsk litterær standup. Med seg har han sine to rockemusikere i Babylon Badlands Two. Før konserten deler han tanker om tro og tvil i Olavskirken.
Les merModum Bad søker unge mellom 18 og 30 år til et nytt og interessant prosjekt. – Vi ønsker å få kontakt med de som strever med tilbakevendende depresjon, og som er helt eller delvis ute av skole og arbeid, sier Ingunn Bjarnadottir Solberg.
Les mer