Rødby ny styreleder
Else-Marie Tveit Rødby (44) er valgt som ny styreleder i Stiftelsen Modum Bad. Rødby overtar for Per Bleikelia som har fullført sin periode.
Les mer
Aktiviteter og arrangementer du kan være med på mens du er hos oss. Pasienter kan kjøpe billetter til våre kulturopplevelser i Festsalen og Olavskirken i sykehusets resepsjon. De fleste til halv pris (gjelder ikke Hvilepuls).
Velkommen til morgenbønn i Olavskirken hver tirsdag kl. 08.00 - 08.10. Åpent for alle!
Kun for våre pasienter. Pasientstyrte aktiviteter i gymsalen. Bli med på lek og trening. De som møter opp organiserer aktiviteten sammen. Se infoskjermer for kveldens aktivitet. Bli med!
Jympa passer for deg som liker å trene til musikk. Det er en alt-i-ett-time der vi trener utholdende styrke, spenst, kondisjon og bevegelighet – helt uten utstyr. Med instruktør. (Våre pasienter er spesielt velkomne og…
Mandag
Chili sin carne med ris
Tirsdag
Kyllingkjøttboller med poteter, fløtesaus og grønnsaker
Onsdag
Fiskegrateng med råkost og poteter
Torsdag
Spinatsuppe med brød
Fredag
Fish and chips med remulade og salat
Lørdag
Kyllinggryte med salat og ris
Søndag
Kalkunbryst med grønnsaker, saus og poteter
Fruktcocktail
Meny kommer snart
Frokost kl 07.45 – 08.45
Lunsj kl 11.00 Dep og kl 11.30 – 12.15 Angst og Traume
Middag kl 15.30 – 16.30
Kvelds kl 19.30
Lørdag og søndag
Frokost kl 09.00 – 10.00 (smør lunsj selv)
Middag kl 15.00 – 16.00
Kvelds kl 19.30
Dette er et tilbud for for både pasienter og ansatte. Her kan vi tilby både faglitteratur og skjønnlitteratur, samt utlån av bilder fra vårt artotek.
Les mer om vårt bibliotekstilbud her!
Aktivitetsgruppa er en pasientstyrt gruppe som har i oppgave å tilrettelegge fysisk aktivitet for alle pasienter, fortrinnsvis på kveldstid. De arrangerer aktiviteter i gymsalen tre kvelder i uka kl. 18.00.
En helsesportspedagog møter gruppa annenhver tirsdag kl. 8.30 i Café Thaulow. (partallsuker)
Har du ideer eller tilbakemeldinger, så meld inn til vår kulturarbeider Jostein. Han møter du på kulturcaféene i Villa Cultura.
Pasienter kan kjøpe billetter til våre kulturopplevelser i Festsalen og Olavskirken i sykehusets resepsjon. De fleste til halv pris (gjelder ikke Hvilepuls).
Modum Bad skal være et trygt sted for pasienter, pårørende, besøkende og ansatte. Vi har derfor retningslinjer for fotografering, filming og lydopptak på området vårt.
Alle som oppholder seg hos oss skal vise forsiktighet når de tar bilder, film- eller lydopptak. I noen områder er dette ikke tillatt. Dette handler om å ivareta personvernet og vår gjensidige trygghet.
Til deg som er pasient hos oss
I dette heftet har vi samlet alt du trenger å vite mens du er pasient ved Modum Bad.
Kultur er en viktig del av vårt tilbud til pasientene. Vi har også arrangementer som er åpne for publikum.
Felles fysisk aktivitet har vært en integrert del av den helhetlige behandlingen ved Modum Bad i over 40 år.
Vi legger vekt på den åndelige og eksistensielle dimensjonen ved livet.

Else-Marie Tveit Rødby (44) er valgt som ny styreleder i Stiftelsen Modum Bad. Rødby overtar for Per Bleikelia som har fullført sin periode.
Les mer
Hvordan kan vi hjelpe flere? Det var det overordnede spørsmålet da vårt forskningsinstitutt arrangerte sin årlige fagkveld, Modum Bad Talks, på Litteraturhuset i Oslo 6. mai.
Les mer
Modum Bad sitt forskningsinstiutt arrangerte i mars eit felles forskningssymposium med Universitetet i Oxford ved Magdalen College i England. – Symposiet tok for seg sentrale utfordringer innan psykisk helse i dag og korleis forsking kan bidra til å gje viktige svar, seier forskingsleiar Peter Sele.
Les mer