Tiar

- musikk med røtter fra Norge og Midt-Østen

10 november. Festsalen kl. 19.30
Pris: 200,-

Tiar er et nytt og spennende bekjentskap for vårt publikum. Trioen spiller musikk med røtter fra Norge og Midt-Østen. Musikerne har ulik bakgrunn og musikken rommer elementer fra folkemusikk, samtidsmusikk og jazz. Improvisasjon er et viktig element, og det musikalske uttrykket går fra groovy og utadvent til intimt og lyrisk.
Geko Fattal (oud) er fra Libanon. Ti år gammel begynte han å studere arabisk lutt (oud) og buzoq (libanesisk bouzouki). 15 år gammel spilte han sin første solo oud-konsert i Beirut.
Lars Lien (saksofon) er utdannet ved Norges musikkhøgskole. Etter kandidateksamen tok han hovedfag som utøvende solist og i kammermusikk. Han er medlem av ensemblene NoXaS, Saxofon Concentus, Affinis Ensemble og Oslo Sinfonietta, og har gjort flere plateinnspillinger med nevnte ensembler.
Åsmund Reistad (kontrabass) har musikkutdannelse fra Universitetet i Oslo og Norges musikkhøyskole. Spiller også gitar og mandola. Har bred bakgrunn fra arbeid med norsk folkemusikk hvor han blant annet har spilt med Aasmund Nordstoga, Chateau Neuf Spelemannslag, Trispann og Fimbul.
Lyden av oud-instrumentet er meget særegent for den arabiske musikken og vil frembringe mange bilder og assosiasjoner. Denne eksotiske trioen vil kunne få deg til drømme deg bort en mørk novemberkveld.
 


Modum Bad
Gordon Johnsens Stiftelse
3370 Vikersund
Tlf: 32 74 97 00
Fax: 32 74 97 97
E-post: post@modum-bad.no
Kontonr.: 2270.05.72262
Org.nr.: 970 107 592
Ordbok
Nyhetsbrev

Ønsker du å få informasjon om hva som skjer på Modum Bad? Registrer deg her!

« Meld utMeld inn »


Modum Bad / Gordon Johnsens Stiftelse © 2005-12 - Innholdsoversikt - Intranett

Siteman CMS